+48 724 200 030
|
sklep@life-star.pl
Sprawdzamy, czy warto sięgnąć po suplementy dla sportowców
Sprawdzamy, czy warto sięgnąć po suplementy dla sportowców

Długie godziny spędzone na siłowni, zewnętrznej bieżni lub na hali ładują Cię pozytywną energią na kolejne godziny? Nie wyobrażasz sobie dnia bez intensywnego wysiłku fizycznego, a w wolnym czasie chętnie wędrujesz po górach lub jeździsz na rowerze? Niezależnie od tego, czy sport jest Twoją pracą, czy pasją, warto zadbać o odpowiednie, indywidualnie dopasowe suplementy dla sportowców. Potrzebujesz konkretnych argumentów, by sięgnąć po specjalnie opracowane preparaty? Przygotowaliśmy je dla Ciebie - w trosce o Twoje zdrowie!

Suplementy, czyli jedzenie

Dziwi Cię powszechna dostępność suplementów? Zastanawiasz się, dlaczego możesz je kupić nie tylko w aptece, ale również w drogeriach i sklepach zielarskich, a także za pośrednictwem Internetu? Zgodnie z polskim prawem suplementy diety są produktami spożywczymi - zawierają konkretne składniki w skondensowanej formie. Takie rozumienie często niestety prowadzi do nieporozumień, a suplementy zaczynają być stosowane jako zamienniki dla zdrowej i zbilansowanej diety. Należy pamiętać, że zadaniem tego rodzaju preparatów jest kompleksowe uzupełnienie w organizmie niedoborów poszczególnych substancji odżywczych, jednocześnie jednak suplementacja powinna być prowadzona równocześnie ze stosowaniem zbilansowanej diety.

Dlaczego warto sięgnąć po suplementy diety?

Suplementy dla sportowców często spotykają się z negatywnymi opiniami. Jeśli ciągle się wahasz, czy powinieneś po nie sięgnąć, pamiętaj, że wybierając preparaty ze sprawdzonych źródeł, masz pewność, że są regularnie kontrolowane. Dlaczego warto je przyjmować?

Wysiłek fizyczny, jaki towarzyszy pokonywaniu kolejnych słabości i osiąganiu sukcesów w sporcie, jest ogromny. Właśnie dlatego zapotrzebowanie energetyczne sportowców, a co za tym idzie - potrzeby żywieniowe, są zupełnie inne niż w przypadku osób nieaktywnych fizycznie. Przyjmowanie suplementów to doskonały sposób na:

- uzupełnienie poziomu białka odpowiadającego za skuteczne budowanie masy mięśniowej;

- zwiększenie siły poprzez regularną suplementację kreatyny i argininy;

- poprawę dotychczasowej wytrzymałości;

- powrót do formy po dłuższej przerwie, spowodowanej na przykład kontuzją;

Poza białkiem, kreatyną i argininą suplementy dla sportowców obejmują również witaminy. Szczególnie warto pamiętać o witaminie B, odgrywającej rolę w metabolizmie białek, witaminie A, zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie mięśni, witaminie C, dzięki której skutki zmęczenia są znacznie mniej odczuwalne i witaminie E, przyspieszającej regenerację uszkodzonych komórek.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl