Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Płatności

Przelewy24

Płatności Shoper

 

Promocje
URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS
URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS
12 000,00 zł 5 900,00 zł
szt.
Produkt dnia
NATURALNA ŚWIECA KONOPNA
NATURALNA ŚWIECA KONOPNA
35,00 zł
szt.
URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS
URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS
12 000,00 zł 5 900,00 zł
szt.

URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS

AWS_dimensions.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: do 5 dni
Cena: 5 900,00 zł 12 000,00 zł 5900.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Ocena: 5
Producent: StarLife
Kod produktu: 7DE8-8070C

Opis

Oczyszczanie wody pitnej polegające na usunięciu z wody rozpuszczonych w niej związków chemicznych za pomocą odwróconej osmozy należy do wyjątkowych, najnowocześniejszych, najefektywniejszych oraz jak wskazuje praktyka najtańszych metod i jest jedynym na dzień dzisiejszy sposobem filtracji, umożliwiającym usunięcie z wody rozpuszczalnych w wodzie związków chemicznych.

Przedstawiamy najlepiej poznane w stosowaniu urządzenie AWS.

Właśnie na tej zasadzie, przedstawionej powyżej działa ACTIVITY WATER STARLIFE.

Membrana osmotyczna nie jest jedyną częścią filtra, cały zestaw obejmuje ponadto magnetyzer, redoks (reakcja utleniania-redukcji) i mineralizator.

Zestaw ACTIVITY WATER STARLIFE składa się z następujących elementów:

podłączenie do wodociągu Filtr sedymentacyjny (PP - COTTON PRECISION FILTER)

Filtr wstępny z węglem aktywnym (CARBON - ACTIVATED CARBON FILTER)

Zawór dwukierunkowy Membrana osmotyczna (RO - REVERSE OSMOSIS FILTER)

Filtr końcowy z węglem aktywnym (CARBON - ACTIVATED CARBON FILTER)

Wkład alkalizujący Turmalinowy Magnetyzer (UNIVERSAL - WATER ACTIVATOR)

Mineralizator

Zbiornik z czystą wodą

Ogranicznik przepływu podłączenie do odpływu nieoczyszczonej wody

Bateria z kurkami - wylewka

1. Podłączenie do wodociągu

2. Filtr sedymentacyjny Bardzo skuteczny filtr mechaniczny, który zatrzymuje głównie małe (powyżej 5 mikrometrów) cząsteczki nierozpuszczalne w wodzie.

3. Filtr wstępny z węglem aktywnym Węgiel aktywny w filtrze zmniejsza ilość chloru w wodzie, zapobiegając uszkodzeniu powierzchni następującej dalej membrany osmotycznej – najbardziej wrażliwej części urządzenia.. Więcej: Węgiel aktywny jako materiał filtrujący jest stosowany już od kilkunastu lat do dechloracji wody i do poprawy jej ostatecznego smaku.

Węgiel aktywny był najczęściej produkowany z drewna bukowego, od niedawna jest produkowany z orzechów kokosowych.

Produkcja przebiega w temperaturze 600 °C i pod wysokim ciśnieniem. Węgiel aktywny ma dobre właściwości sorpcyjne w stosunku do chloru i związków aromatycznych rozpuszczalnych w wodzie.

Woda pitna pochodząca z zakładów wodociągowych jest na potrzeby dezynfekcji intensywnie chlorowana.

Chlor jest bardzo aktywnym gazem (w czasie I wojny światowej był wykorzystywany jako broń chemiczna) i zbyt duże stężenie chloru w wodzie powoduje zniszczenie membrany osmotycznej.

Jedyną skuteczną ochroną przed chlorem jest właśnie wstępny filtr węglowy. Węgiel aktywny traci swoją aktywność w wyniku samego kontaktu z wodą i nie ma znaczenia, jaka ilość wody przez niego przechodzi. Spadek aktywności węgla następuje w pierwszych miesiącach powoli, ale po 6 miesiącach wyraźnie przyspiesza.

4. Zawór dwukierunkowy Zadaniem tego zaworu jest wyłączenie filtra w momencie napełniania czystą wodą. 5. Membrana osmotyczna Membrana osmotyczna jest „sercem” całego systemu. Proces osmozy odwróconej usuwa z wody zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne. Pory membrany są 5 000 x mniejsze niż średnia bakteria i przepuszczają tylko cząsteczki wody i pierwiastki mineralne.

Oczyszczanie wody pitnej za pomocą odwróconej osmozy to jedna z najnowocześniejszych, najefektywniejszych i najtańszych metod. To jedyna metoda, która skutecznie usuwa z wody niepożądane związki chemiczne, pozostawiając jednocześnie w wodzie wszystkie potrzebne pierwiastki mineralne -> woda smakuje jak woda z górskiego potoku.

6. Filtr końcowy z węglem aktywnym Zadaniem końcowego filtra węglowego jest poprawa smaku czystej wody.

7. Redox + mineralizator Redoks podnosi pH wody i obniża jej potencjał redoks (utleniania-redukcji); mineralizator wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód w zrównoważonych proporcjach.

Więcej: Wolne rodniki atakują nas ze wszystkich stron, atakują zdrowe komórki i powodują problemy zdrowotne. Są także jedną z przyczyn „szybszego” starzenia. I właśnie redoks (reakcja utleniania-redukcji) generuje wolne jony wodorowe (bardzo silny przeciwutleniacz), które są w stanie „likwidować” te niebezpieczne wolne rodniki. Redoks obniża potencjał ORP (potencjał utleniająco-redukujący) wody do wartości ujemnej i jednocześnie powoduje podniesienie pH wody (uzyskujemy wodę zasadową, którą dotychczas można było uzyskać tylko jako produkt elektrolizy w drogich jonizatorach). Inną częścią tego elementu filtra jest mineralizator, który składa się z minerałów ziem rzadkich (turmalin, zeolit itd.).

Już sama nazwa sugeruje jego funkcję = końcowa mineralizacja oczyszczonej wody = wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód w zrównoważonych proporcjach.

8. Magnetyzer Magnetyzer jest wyprodukowany z materiału kompozytowego (składającego się z pięciu magnesów), tworzącego rurkę, przez którą przypływa oczyszczana woda. Dzięki temu działaniu pola magnetycznego woda uzyskuje swoją optymalną strukturę, zmniejsza się jej napięcie powierzchniowe.

9. Redox + mineralizator Redoks podnosi pH wody i obniża jej potencjał redoks (utleniania-redukcji); mineralizator wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód w zrównoważonych proporcjach. Więcej: Wolne rodniki atakują nas ze wszystkich stron, atakują zdrowe komórki i powodują problemy zdrowotne. Są także jedną z przyczyn „szybszego” starzenia. I właśnie redoks generuje wolne jony wodorowe (bardzo silny przeciwutleniacz), które są w stanie „likwidować” te niebezpieczne wolne rodniki. Redoks obniża potencjał ORP (potencjał utleniająco-redukujący) wody do wartości ujemnej i jednocześnie powoduje podniesienie pH wody (uzyskujemy wodę zasadową, którą dotychczas można było uzyskać tylko jako produkt elektrolizy w drogich jonizatorach). Inną częścią tego elementu filtra jest mineralizator, który składa się z minerałów ziem rzadkich (turmalin, zeolit itd.). Już sama nazwa sugeruje jego funkcję = końcowa mineralizacja oczyszczonej wody = wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód w zrównoważonych proporcjach.

10. Zbiornik z czystą wodą na 10 litrów Ze względu na bardzo dokładny i dlatego powolny proces oczyszczania wody (membrana wytwarza od 4 do 5 litrów czystej wody na godzinę), woda gromadzi się w zasobniku o pojemności od 8 do 10 litrów (w zależności od ciśnienia wody w sieci wodociągowej).

11. Ogranicznik przepływu Nieoczyszczona woda, w której zostały szkodliwe substancje chemiczne, wypływa bezpośrednio do odpływu za pośrednictwem tłumika.

12. Odpływ nieoczyszczonej wody Odpływ nieoczyszczonej wody jest instalowany w odpływie zlewu (pompę montuje się dodatkowo, jeśli ciśnienie wody w wodociągu jest niedostateczne).

13. Bateria z kurkami - wylewka Podwójna wylewka (zawór kulowy) jest na stałe przymocowany do zlewu lub do blatu kuchennego i pozwala wybrać, jaki typ czystej wody otrzymamy:

a. pierwszy typ bezpośrednio z procesu czyszczenia (bez uzdatnienia redoksem i mineralizatorem), jest odpowiedni do gotowania, do czajników na wodę

b. drugi typ, zapewniający wodę, która przeszła przez redoks i mineralizator – ma wysokie pH, ujemny potencjał redoks i większą ilość substancji mineralnych; jest odpowiednia bezpośrednio do picia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl