+48 724 200 030
|
sklep@life-star.pl
Witamina D3
Witamina D3

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że 19 lutego 2021 r. na mocy Uchwały 1/2021 Zespół do Spraw Suplementów Diety dopuścił w suplementach diety następujące maksymalne dawki witaminy D:

- 2 000 IU dla zdrowych osób dorosłych do 75 roku życia

- 4 000 IU dla zdrowych osób dorosłych od 75 roku życia.

Dla, pracowników firmy ForMeds, jest to wspaniała wiadomość, przede wszystkim ze względu na długą wymianę dokumentów z GIS oraz Powiatową Państwową Inspekcją Sanitarną w zakresie dopuszczalnej dawki wit. D3.

Argumentacja z naszej strony zaczęła się już 20 marca 2020 roku i była pokłosiem podważenia przez Inspekcję dawki 4000 IU wit.D3 w produktach ForMeds.

W odpowiedzi na stanowisko Inspekcji powołaliśmy się m.in. na dokumenty EFSA („Discussion Paper on the setting of maximum and minimum amounts for vitamins and minerals in foodstuffs”) oraz "Zasady suplementacji i leczenia wit. D3 - nowelizacja 2018 r" (http://mavipuro.pl/jourarch/PN2018001.pdf).

Te, jak i inne źródła specjalistyczne potwierdzają m.in., że: - dieta pokrywa maksymalnie 20% zapotrzebowania na witaminę D3, przy czym dieta przeciętnego Polaka niestety odbiega od ideału - efektywna synteza przezskórna (pokrywająca 80% zapotrzebowania na wit. D3) ze względu na położenie geograficzne Polski jest możliwa jedynie od maja do września, z zachowaniem odpowiedniej ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych.

 

Synteza ta jest dodatkowo ograniczona przez m.in. zanieczyszczenie środowiska, zbyt dużą masę ciała oraz stosowanie filtrów słonecznych. - zwiększone zapotrzebowanie na wit. D3 wykazuje kilka grup osób, w tym m.in. seniorzy.

 

Powyższe argumenty spowodowały, że w dniu 1 października 2020 r. uchylono wstrzymanie od obrotu produktów ForMeds o zawartości 4000 IU wit. D3, dzięki czemu mieliśmy przyjemność oferować Państwu BICAPS D3 4000 na długo przed pojawieniem się uchwały.

Warto nadmienić, że Uchwała dopuszczająca 4000 IU wit. D3 w suplementach diety to wspólny sukces całej branży suplementów, która solidarnie walczyła o zalegalizowanie dawki.

Pragniemy zwrócić uwagę na wkład Krajowej Rady Suplementów i Odżywek, która kilkakrotnie w imieniu branży składała swoje stanowisko wnioskując o weryfikację limitu zawartości wit. D3 i podwyższenie go dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na tę witaminę.

 

ForMeds ma szczęście być częścią KRSiO.

Ogromny wkład mają również Nasi klienci, którzy niezmiennie wyrażają zainteresowanie produktami, które przez tak długi czas były sporne.

Cieszymy się zatem, że będziemy mogli oferować Państwu BICAPS D3 4000 oraz Olicaps D3 4000 o dostępności których będziemy Państwa informować. --

Pozdrawiam serdecznie, Marta Lachowska ForMeds

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl