Sekretny Składnik, który Pozwoli Obniżyć apetyt na słodycze Szanowny Czytelniku, czy znasz ten zgubną reakcję na stres – podjadanie wszystkiego, co słodkie? Batoniki, ciasteczka, cukierki, domowe wypieki... Długo by wymieniać... U wielu osób długotrwały stres wywołuje potrzebę sięgania po słodkie. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, by obniżyć niepohamowany apetyt na słodkie. To roślina, której aktywne składniki blokują odczuwanie słodkiego smaku. Ale zanim Ci o niej opowiem, pozwól, że wyjaśnię, dlaczego szczególnie, gdy jesteśmy zestresowani, słodycze tak bardzo nam smakują. Słodycze, odchudzanie i układ nagrody Gdy kubki smakowe znajdujące się na języku zetkną się z cukrem, pobudzają znajdujące się w mózgu komórki nerwowe powiązane ze smakiem słodkim. Dochodzi do uwalniania serotoniny – neuroprzekaźnika wywołującego odczuwanie błogiej przyjemności. Właśnie w taki sposób działa układ nagrody. Twój organizm szybko zapamiętuje, że spożywanie cukru wyzwala odczucie przyjemności. Cukier jako nagroda zaczyna sterować Twoim zachowaniem: lubisz słodycze, często po nie sięgasz, zjadasz ich coraz więcej i w efekcie przybierasz na wadze, a nawet zwiększasz ryzyko zachorowania na cukrzycę. I tu z odsieczą przychodzi ta niezwykła roślina... Sekrety gurmaru Udowodniono, że aktywne składniki gurmaru (Gymnema sylvestre) (rośliny znanej między innymi z właściwości przeciwcukrzycowych) – kwasy gymnemowe – blokują odczuwanie słodkiego smaku. Mówiąc wprost: spożywanie gurmaru "znieczula" kubki smakowe, które stają się niewrażliwe na wszystko, co słodkie. W jednym z badań wykazano, że osoby, które przyjmowały gurmar, miały mniejszy apetyt i rzadkiej sięgały po coś do jedzenia w porównaniu z osobami, które nie przyjmowały gurmaru. Ponadto kwasy gymnemowe mogą wiązać się z receptorami cukru w jelicie, zapobiegając wchłanianiu cukru we krwi. Powoduje to niski poziomu cukru we krwi i pozwala unikać przechowywania węglowodanów w postaci tkanki tłuszczowej. Kilka badań na zwierzętach potwierdza również wpływ gurmaru na masę ciała i wchłanianie tłuszczu. Stracisz ochotę na słodkości... Kwas gymnemowy znieczula znajdujące się na języku receptory smaku słodkiego, przerywając działanie układu nagrody – komórki nerwowe powiązane ze smakiem słodkim nie są pobudzane do wytwarzania serotoniny. A bez serotoniny nie będziesz odczuwać żadnej szczególnej przyjemności z jedzenia słodyczy. Spożycie jednej kostki czekolady nie wywoła chęci sięgnięcia po kolejną. Jest bardzo dużo badań, które potwierdzają, że gurmar skutecznie zmniejsza apetyt na słodycze. Korzyści, które przyniesie Ci gurmar, jest więcej... Chociaż gurmar blokuje odczuwanie słodkiego smaku, to nie jest to najważniejsza prozdrowotna właściwość tej rośliny. Gurmar ogranicza wchłanianie cukru przez organizm! Ponadto zaobserwowano także, że gurmar może: – obniżyć poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów, Wypróbuj, by zmniejszyć swój apetyt na słodycze Gurmar ma udowodnione działanie wspomagające w wielu aspektach:
Dlatego, jeśli sięgasz coraz częściej po ciastka lub czekoladki, zainteresuj się gurmarem. Nie tylko w trosce o swój wygląd, ale też i stan zdrowia. Życzę zdrowia, ------- Ekstrakt z liści gurmaru (Gymnema sylvestre)
Zamawiając od 25.09.24 do 30.09.24 ekstrakt z liści gurmaru ---------- Źródła: |
Informacje zawarte w newsletterze e-Porady Zdrowotne są opublikowane w celu informacyjnym i nie mogą być traktowane jako indywidualne porady lecznicze. Zalecamy, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji skonsultować się z lekarzem lub terapeutą. Wydawca nie ma intencji wchodzenia ze swoimi Czytelnikami w relację lekarz – pacjent. Wydawca nie odpowiada za niezawodność, skuteczność ani za poprawne korzystanie z informacji zawartych w newsletterze, ani za problemy zdrowotne, które mogą wystąpić na skutek omawianych terapii. Newsletter e-Porady Zdrowotne jest publikowany przez Krajowy Instytut Ziołolecznictwa sp. z o.o. ul. Fleminga 33B, 03-176 Warszawa. |