+48 724 200 030
|
sklep@life-star.pl
Menstruacja
Menstruacja

MENSTRUACJA

Menstruacja (comiesięczne krwawienie, miesiączka, okres) to kilkudniowe comiesięczne krwawienie z dróg rodnych, na skutek zmian w organizmie dojrzałej płciowo kobiety związane z usuwaniem z macicy niezapłodnionej komórki jajowej wraz ze złuszczoną śluzówką macicy.

Jest to zakończenie cyklu, w którym macica była przygotowywana do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia, błona śluzowa macic(endometrium) złuszcza się i dochodzi do jej usunięcia w czasie krwawienia, po którym cykl zaczyna się od nowa- kolejna komórka jajowa dojrzewa, a błona śluzowa odrasta i przygotowuje się do przyjęcia kolejnej zapłodnionej komórki jajowej.

Miesiączka jest więc finałem, zakończeniem procesu, w którym niezapłodniona komórka jajowa zostaje wydalona razem ze śluzówką macicy, a po skończonym krwawieniu cały cykl rozpoczyna się na nowo. Menstruacja pojawia się około 13-ego roku życia u dziewcząt, trwa od 3-5 dni w cyklu co 24-32 dni.

Nasilenie krwawienia i samopoczucie, a także regularność bywają różne. Szczególnie u nastolatek krwawienia bywają nieregularne. Średnio, w czasie menstruacji kobieta traci ok. 100 ml. krwi. Krwawienia mogą być skąpe lub zbyt obfite i przedłużające się, należy wtedy skonsultować się z ginekologiem.

Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie menstruacji?

1. W czasie menstruacji obniżone zostają naturalne siły obronne organizmu kobiety przed infekcjami!!! Bardzo często w wyniku współżycia w tym okresie dochodzi do zakażeń dróg rodnych przez grzyby i bakterie.

2. Jeśli występują obfite krwawienia należy zasięgnąć porady lekarza i uzupełnić poziom żelaza. - stała, co miesieczna utrata dużej ilości żelaza, może spowodować niską wartość hemoglobiny i problemy ze zdrowiem.

3. Objawy bólowe w czasie miesiączki to ogólny problem kobiet, -dobrze jest stosowane farmakologiczne środki p- bólowe zastąpić produktami naturalnymi. Nadużywanie leków p- bólowych prowadzi do zmian chorobowych w obrębie przewodu pokarmowego.

4. Jeśli złe samopoczucie w czasie menstruacji często nie pozwala na spełnianie codziennych obowiązków. - dobrze jest wtedy zastosować produkty pochodzenia naturalnego regulujące hormonalną gospodarkę organizmu.

Jeśli przed miesiączką źle się czujesz, może dokuczać ci PMS lub PMDD Syndrom przedmiesiączkowy - PMS (skrót od ang. Premenstrual Syndrome), jest winny złemu samopoczuciu wielu kobiet w drugiej połowie cyklu.

Dwa lata temu lekarze z Uniwersytetu Yale w USA odkryli jednak, że obok PMS istnieje jeszcze jeden syndrom, zwany przedmiesiączkowym zaburzeniem dysforycznym - PMDD (skrót od ang. Premenstrual Dysphoric Disorder). Mają wspólną cechę pojawiają się tuż po owulacji i trwają aż do menstruacji. Różnią się objawami.

Pierwszy z nich powoduje głównie dolegliwości fizyczne, drugi wywołuje głównie silnie odczuwalne zmiany nastroju. PMS Powodem jest brak równowagi pomiędzy wydzielanymi przez jajniki hormonami płciowymi (estrogeny przeważają ilościowo nad progesteronem). Kobiety odmiennie reagują na te zmiany hormonalne, dlatego objawy mogą być bardzo różne. Najczęściej występuje: obrzęk piersi, obrzęki stawów, bóle głowy, brzucha, krzyża, uczucie przepełnienia, wzdęcia, a nawet kilkudniowy przyrost wagi o 2 albo 3 kg (zatrzymanie wody w organizmie pod wpływem estrogenów). PMS stopniowo nasila się, po czym ustępuje wraz z rozpoczęciem krwawienia ( lub utrzymuje się do końca menstruacji). Wybór terapii zależy od tego, jakie dolegliwości odczuwa kobieta.

Trzeba sprawdzić, poziom poszczególnych frakcji estrogenów oraz progesteronu. Sprawdza się także poziom hormonów tarczycy, bo ich niski lub wysoki poziom może powodować objawy zbliżone do PMS.

Trzeba zwrócić uwagę na codziennie spożywane produkty, zastosować dodatki żywieniowe aby uzupełnić niedobory codziennego pożywienia.

Starlife proponuje produkty uzupełniające poziom:

wapnia i magnezu, NNKT, witaminy B,C,A,E.

W posiłkach uwzględnić należy:kasze, sery, jogurty, orzechy, migdały, tłuste ryby morskie, oleje roślinne.

PMDD Główne objawy PMDD to obniżenie nastroju, stany depresyjne, ciągłe napięcie nerwowe, napady gniewu lub lęku, zaburzenia snu i apetytu (część kobiet nie może jeść i spać, inne - przeciwnie, jedzą i śpią nadmiernie).

W wypadku tych dolegliwości emocjonalnych można wypróbować roślinne preparaty Starlife o działaniu poprawiającym nastrój, zawierającymi w swoim składzie tryptofan, serotoninę, prokserotoninę, NNKT, witaminy z gr.B, działające uspokajająco i tonizujące pracę organizmu. Uprawiaj sport, nawet spacery będą tu wskazane.

Uprawianie ćwiczeń fizycznych wzmaga wydzielanie wszystkich neuroprzekaźników dobrego humoru i uwalnia organizm od nadmiaru wody.

Oto produkty Starlife pomagające przetrwać ten szczególnie trudny okres w życiu kobiety.

Anielica Star- arcydzięgiel chiński, reguluje cykl miesiączkowy, eliminuje rozdrażnienie.

Bunty Star- rozluźnia skurcze, reguluje cykl miesiączkowy.

Multivitamin Star - uzupełnia niedobory żelaza

Gotu Cola- pomocny przy wspieraniu układu krążenia (eliminuje zatrzymywanie wody w organizmie)

Emperor Star -optymalizuje działanie organizmu kobiety.

Migralife- działa p- bólowo.

Multivitamin Star uzupełnia poziom Fe.

Chlorophyll Star - uzupełnia poziom Mg.

Arthrimax Star - działa p- bólowo, stabilizuje ruchomość stawów.

Star Women- obniża napięcie psychiczne w czasie menstruacji.

Wild Yam - normalizuje pracę organizmu kobiety.

Effective Star- skuteczny w utrzymaniu codziennej higieny

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl