+48 724 200 030
|
sklep@life-star.pl
Jakimi suplementami wspomagać leczenie cukrzycy
Jakimi suplementami wspomagać leczenie cukrzycy

Sumplementacja chorych na cukrzycę jest kwestią złożoną.

Niektórzy specjaliści twierdzą, że jest niezbędna dla chorego. Inni, że odpowiednia ilość koniecznych do funkcjonowania składników odżywczych znajduje się w odpowiednio dobranej diecie.

Faktem jest jednak, że w przypadku leczenia otyłości u osób chorych na cukrzycę suplementacja jest już wskazana, szczególnie podczas stosowania diety 1000 kalorii, a także podczas przyjmowania niektórych leków.

Leki mogą powodować utratę elektrolitów takich jak: magnez, potas lub sód, jednakże przyjmowanie suplementów zawierających wyżej wspomniane substancje powinno być konsultowane i kontrolowane przez specjalistę, ponieważ ich nadmiar może stanowić zagrożenie.

Odchudzanie chorego powinno być wspomagane suplementami zawierającymi cynk, wapń, żelazo oraz witaminy z grupy B i E. Podobnie jak w powyższym przypadku, wspomaganie suplementacji powinno być konsultowane i kontrolowane przez specjalistę.

Innymi ważnymi substancjami, stosowanymi podczas suplementacji, są chrom oraz błonnik,

zaś na wiosnę chorym na cukrzycę często zaleca się stosowanie preparatów wielowitaminowych, szczególnie tych zawierających witaminę C, wit. D3-, które mają wspomóc odporność.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie kwestie. Wapń, przyjmowany podczas odchudzania, powinien być pochodzenia naturalnego i występować głównie w pożywieniu.

Poza tym bardzo ciekawym, coraz częstszym rozwiązaniem dla chorych na cukrzycę, są żel aloesowy (zawiera łatwo przyswajalny błonnik), oraz fizjologiczne bakterie jelitowe (poprawiają kondycję przewodu pokarmowego). Absolutnie niedopuszczalne jest stosowanie jakichkolwiek suplementów przez osoby chore na cukrzycę bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl