Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Płatności

Przelewy24

Płatności Shoper

 

Produkt dnia
Selenium Star
Selenium Star
29,00 zł
szt.
NATURALNA ŚWIECA KONOPNA
NATURALNA ŚWIECA KONOPNA
35,00 zł
szt.
URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS
URZĄDZENIE do OCZYSZCZANIA WODY AWS
5 900,00 zł
szt.

Budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej

Budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej

L-prolina jest jednym z dwudziestu dwóch aminokwasów, wykorzystywanym w organizmach żywych, jako podstawowa część składowa białek.

Należy do grupy aminokwasów endogennych, co oznacza, że nie musi być ona dostarczana z pożywienia, ponieważ jest wytwarzana przez nasz organizm z kwasu glutaminowego.

Jednak w przypadkach szczególnych, np. choroby, szybkiego wzrostu lub diety ubogiej w białko - jej synteza może okazać się bardzo niewystarczająca.

Tak jak większość aminokwasów ma ona lekko słodki smak (1,2). W pożywieniu występuje w produktach bogatych w białko, czyli takich jak mleko i jego przetwory, jaja, mięso a także rośliny strączkowe.

L-prolina po przekształceniu w hydroksy -prolinę wchodzi w skład kolagenu i stanowi 1/3 tworzących go białek (4). Jest więc oczywiście niezbędna do prawidłowego działania aparatu ruchu wspomagając funkcjonowanie stawów, ścięgien oraz chrząstek.

Suplementacja L-proliny jest więc niezwykle ważna w okresie kontuzji, rehabilitacji a także przy intensywnych treningach. Jako część składowa np. kolagenu przyczynia się do uelastyczniania ścian tętnic.

Ma ona duże znaczenie przy gojeniu się uszkodzonych tkanek.

Odpowiada również za młody wygląd skóry a także dobrą kondycję włosów i paznokci.

L-prolina ma szerokie zastosowanie w suplementacji sportowej, wspomaga budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej, a także przyspiesza regenerację po treningu (3).

Ponadto L-prolina oraz jej metabolit (P5C) są znane z regulowania ekspresji genów.

                 Występuje w produkcie       BICAPS® COLLAGEN MAX

Źródła:

1) J. Gawęcki, L. Hryniewiecki, Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu, 2008; 177; 2) https://www.drugbank.ca/drugs/DB00172; 3) Peng Li, Yu-Long Yin, Defa Li, Sung Woo Kim, Guoyao Wu, Amino acids and immune function, British Journal od Nutrition, 2007; 4) https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/L-proline#section=Top; 5) Guoyao Wu, FullerW. Bazer, Robert C. Burghardt, Gregory A. Johnson, Sung Woo Kim, Darrell A. Knabe, Peng Li, Xilong Li, Jason R. McKnight, M. Carey Satterfield, Thomas E. Spencer; Proline and hydroxyproline metabolism: implications for animal and human nutrition, Us Library of Medicine, 2010. 

Niniejszy materiał nie stanowi żadnych zaleceń dietetycznych lub lekarskich. Przed rozpoczęciem suplementacji zaleca się kontakt z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Przyjmowanie suplementów diety nie powinno zastępować zdrowego trybu życia oraz zróżnicowanej diety.

Suplementy diety mają na celu uzupełnienie ewentualnych niedoborów w diecie, nie są produktami leczniczymi. Nie należy stosować produktów w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Jednoczesne ich przyjmowanie z lekami należy poprzedzić konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy natychmiast zrezygnować z zażywania produktu. Produkty nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Informacje na temat substancji zawarte w Kompendium Wiedzy zostały przygotowane na zlecenie firmy ForMeds.

Opracowano przez  firmę ForMeds. Kopiowanie lub rozpowszechnianie jest możliwe wyłącznie po otrzymaniu pisemnej zgody firmy ForMeds.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl